Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

23 października 2022 r.
14:21

Wyremontowana, zabytkowa kamienica czeka na otwarcie. "To takie kraśnickie"

0 2 A A

Choć inwestycja już „została zakończona i oddana do użytkowania”, to z wyremontowanej kamienicy przy Kościuszki 26 w Kraśniku i dobudowanej oficyny mieszkańcy będą mogli korzystać dopiero od 11 listopada. Bo właśnie w Święto Niepodległości zaplanowano oficjalne otwarcie. – To takie „kraśnickie” – komentuje opozycyjny radny Paweł Kurek (Polska 2050)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace związane z przebudową zespołu budynków przy ul. Kościuszki w Kraśniku (inwestycja za 8 mln zł jest współfinansowana ze środków UE) ruszyły jesienią 2019 r. I pierwotnie miały potrwać do września 2021 r. Po drodze pojawiły się jednak pewne problemy. Rok temu burmistrz Wojciech Wilk informował: – W głównym budynku zabytkowej kamienicy trwają obecnie prace wykończeniowe i niedługo powinniśmy tam instalować wyposażenie. Niestety, prace opóźniły się w drugim, nowo powstałym obiekcie, głównie ze względu na badania archeologiczne, które były przez dłuższy czas prowadzone na terenie dziedzińca. Problemy z zaopatrzeniem i z pracownikami wynikające z uwarunkowań covidowych też odegrały tu pewną rolę, jeśli chodzi o terminy. Mamy nadzieję, że nie wyniosą one dłużej niż dwa miesiące i cały kompleks będzie mógł ruszyć pełną parą po nowym roku.

Ale nie ruszył. – Zakończenie prac wydłużyło się z różnych przyczyn, m.in. covidowych – wyjaśniał na początku września tego roku burmistrz Kraśnika. – Przemalowane zostały także filary w oficynie. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, zrealizowaliśmy też zalecenia powiatowego inspektora nadzoru budowlanego dotyczące przebudowy schodów prowadzących z oficyny do amfiteatru. Ostatnie prace zostaną wykonane w tym miesiącu i po dopuszczeniu do użytkowania kompleks będzie otwarty jesienią tego roku.

Urząd Miasta Kraśnik, który informuje, że „inwestycja pn. „Przebudowa zespołu budynków, przy ul. Kościuszki 26” została zakończona i oddana do użytkowania”, właśnie podał datę oficjalnego otwarcia kompleksu. Zostało zaplanowane za blisko 3 tygodnie.

– Planujemy otwarcie Kościuszki 26 w dniu 11 listopada, podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości – zapowiada Wojciech Wilk.

Tego też dnia jak wyjaśnia Ewelina Hałabiś, kierownik Biura Burmistrza poza oficjalnym otwarciem „nastąpi oddanie do użytkowania mieszkańcom oraz wspomnianym podmiotom”.

W tym miejscu ma działać m.in. oddział Centrum Kultury i Promocji.

– Będą się tam odbywały m.in. zajęcia taneczne, teatralne, kulinarne i plastyczne. Będzie się tam mieścić również siedziba Izby Pamięci, Centrum Wolontariatu, Młodzieżowej Rady Miasta, Związku Harcerstwa RP oraz organizacji pozarządowych – Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Zarząd Oddziału w Kraśniku, Orkiestry Dętej OSP – wylicza burmistrz. – Na piętrze ma być prowadzona działalność medyczna (przychodnia POZ - red.). W nowej części zrewitalizowanego zespołu budynków mieści się sala konferencyjna, w której będą odbywać się sesje Rady Miasta oraz wydarzenia kulturalne. To również będzie bardzo dobre miejsce na kameralne koncerty i spotkania autorskie.

To, że kompleks jest już gotowy, czeka tylko na oficjalne otwarcie nie dziwi radnego miejskiego Pawła Kurka (Polska 2050).

– Bo w Kraśniku przede wszystkim szerzy się propagandę – ocenia radny Kurek. – Przypomnę tylko, że nawet północna obwodnica Kraśnika (droga wojewódzka nr 833 - red.) była otwierana dwa razy. To takie „kraśnickie”. I dodaje: – Będzie podobnie jak z otwarciem kanału przez Mierzeję Wiślaną (uroczystość odbyła się 17 września, w dniu 83. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę - red.).

Program kraśnickiej uroczystości 11 listopada nie jest jeszcze znany.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Premiera w Domu Kultury LSM. Wystąpi Swoo High
koncert
21 listopada 2024, 19:00

Premiera w Domu Kultury LSM. Wystąpi Swoo High

Już 21 listopada (czwartek) w lubelskim Domu Kultury LSM odbędzie się koncert lubelskiego zespołu zespołu Swoo High, promujący najnowszy singiel i EP-kę.

Twierdziła że ukradli jej samochód. A tak naprawdę zapomniała gdzie zaparkowała

Twierdziła że ukradli jej samochód. A tak naprawdę zapomniała gdzie zaparkowała

Zgłoszenie o kradzieży auta otrzymali ryccy policjanci. Jak się okazało, do żadnego przestępstwa nie doszło

"Czerwona kalina" to ukraińska pieśń patriotyczna z 1911 roku, którą za hymn uznał Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych. Z kolei według zamojskich Wołyniaków to utwór wykorzystywany również przez banderowców, co przywołuje nie najlepsze skojarzenia historyczne po polskiej stronie

Fala hejtu na puławską szkołę za "Czerwoną Kalinę"

Nagranie grupy dzieci śpiewających ukraińską pieśń "Czerwona kalina" podczas akademii z okazji 11 listopada w puławskiej podstawówce wywołało falę hejtu. Słowna agresja była tak duża, że nauczyciele zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo uczniów. Filmik już usunięto, a komentarze na szkolnym profilu zablokowano. O pomoc poproszono policję.

Anna Nehrebecka weźmie udział w spotkaniu zaplanowanym na środę, 27 listopada
27 listopada 2024, 18:30

Anna Nehrebecka i Tomasz Włosok w Zamościu. Będą gośćmi Alchemii Kina

Z udziałem aktorów Anny Nehrebeckiej i Tomasza Włosoka oraz krytyka Łukasza Maciejewskiego odbędzie się tegoroczna, 12. edycja Alchemii Kina. Na ten filmowy przegląd, promujący polskie produkcje zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Ulica 1 Maja (na zdj.) wraz z al. Lipową i ul. Bochotnica do niedawna tworzyły kilkukilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 830. Po zmianach cały ten odcinek trafił w ręce miasta Nałęczów
galeria

Kaskadowa degradacja dróg w centrum Nałęczowa

Otwarcie obwodnicy Nałęczowa doprowadziło do szybkiej, kaskadowej degradacji blisko czterokilometrowego fragmentu byłej drogi wojewódzkiej nr 830. Ulice w centrum uzdrowiska najpierw trafiły w ręce powiatu puławskiego, a następnie zostały podarowane gminie

poznaliśmy 20 najpopularniejszych słów używanych przez młodzież. głosować można do końca listopada
SONDA
galeria

Czemu bambik ma delulu? Znamy finałową dwudziestkę Młodzieżowego Słowa Roku 2024

Dwadzieścia słów spośród tysięcy zgłoszonych powalczy o tytuł Młodzieżowego Słowa Roku 2024. "Boomersi" mogą mieć problem ze zrozumieniem tego słownika, ale przychodzimy wam z pomocą

Prawie 3 tys. mieszkańców lubelskiej dzielnicy będzie ewakuowanych z powodu znalezienia niewybuchu
WAŻNE INFORMACJE
galeria

Prawie 3 tys. mieszkańców lubelskiej dzielnicy będzie ewakuowanych z powodu znalezienia niewybuchu

W związku ze środowym znalezieniem niewybuchu na terenie budowy nowego komisariatu przy ulicy Walecznych w Lublinie, na piątek zarządzono ewakuację 2800 mieszkańców z pobliskich budynków.

Prezent za grube pieniądze. Pacjentom będzie lepiej
galeria

Prezent za grube pieniądze. Pacjentom będzie lepiej

Gdyby chcieli to wszystko kupić, musieliby wydać jakieś 500, może nawet 600 tys. zł. Ale nie wydali. Spory transport sprzętu zupełnie za darmo dotarł do szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Skorzystają na tym pacjenci

Mecz w Szczecinie będzie dla Julii Ostrowskiej okazją do budowania swojej pozycji w zespole Górnika

W weekend zostanie rozegrana druga runda rozgrywek Orlen Pucharu Polski kobiet

W tej fazie województwo lubelskie ma aż trzech przedstawicieli

Na targach prezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzętu i technologii wspierających pracę służb więziennych.
galeria

Niecodzienne targi w Lublinie - # Więziennictwo- Nowinki dla osadzonych i strażników

W dniach 14-15 listopada w Lublinie odbywa się ogólnokrajowa konferencja i targi służby więziennej #Więziennictwo, które stanowią platformę do dyskusji na temat kluczowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemu penitencjarnego w Polsce. W wydarzeniu bierze udział 70 wystawców. Ale głownie chodzi o przedstawienie aktualnego stanu systemu penitencjarnego, zaprezentowanie innowacji w zakresie technologii więziennych, a także wymiana doświadczeń i idei na temat przyszłości tego sektora

SM Czuby w Lublinie ogłasza KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU

SM Czuby w Lublinie ogłasza KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU

Umowa majątkowa małżeńska? Bezpłatne porady notariuszy - kiedy?

Umowa majątkowa małżeńska? Bezpłatne porady notariuszy - kiedy?

Notariusze zapraszają na dni otwarte. W ramach wydarzenia będzie można porozmawiać z ekspertami o swoich sprawach majątkowych

Z maczetą i bronią na innego kierowcę

Z maczetą i bronią na innego kierowcę

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował i pobił kierowcę auta, które jechało przed nim. Powodem było to, że kierowca rzekomo utrudniał mu przejazd

Lubelski Rower Miejski zapada w zimowy sen

Lubelski Rower Miejski zapada w zimowy sen

Z uwagi na zmianę warunków atmosferycznych miasto zdecydowało, że na ulicach lublina pozostanie mniej rowerów miejskich.

O 14 w całej Polsce zawyły syreny. W hołdzie dla zmarłego ratownika

O 14 w całej Polsce zawyły syreny. W hołdzie dla zmarłego ratownika

W czwartek o godzinie 14 w całej Polsce zawyły syreny strażackie i policyjne. To w hołdzie zmarłemu ratownikowi, który zginął w środowym wypadku w Jedlińsku koło Radomia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium